Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti son teknoloji cihazlarla kameralı robot cihazlarla servis hizmeti verilmektedir İstanbul geneli su arıza tespiti için bizi arayabilirsiniz. Turuncu Tesisat olarak tesisat alanında modern teknik cihazlar kullanarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

Su kaçağı, su borularının tesisatı içerisinde olan bir delinme veya çatlama gibi durumlar nedeniyle yaşanmaktadır. Kaçak tesisat içerisinde olduğu için de siz bunu fark etmezsiniz. Su sürekli olarak borulardan sızdırır ve bulunduğu yerde birikerek bir süre sonra yüzeyde çeşitli farklılıkların oluşmasına neden olur. Tavanlarda sararma, fayansların arasındaki derzlerde sararma, duvarlarda rutubet ve ıslanma gibi farklı şekillerde su kaçağı kendini belli eder. Bunlar dışında su kaçağı olduğunda su vanasını kapattığınız halde su sayacı dönmeye devam eder. Hali ile durum böyle olunca da su faturası bir hayli kabarık gelir. İşte bu gibi durumları yaşıyorsanız borularda bir su kaçağı var demektir.

Peki şimdi ne yapacaksınız. Hemen mahallenizde bulunan yılların usta tesisatçısını çağırabilirsiniz. O da eline alır bir alet su kaçağını tespit etmek için ortalığı kırıp dökmeye başlar. Bu şekilde evinizde yaklaşık olarak bir hafta sürecek bir inşaat merasimi başlar. Tabi mutfağı veya banyoyu kaçak nerede ise orayı yeniden yaptırmanın maliyeti ise ayrı bir durumdur. Su kaçağı olduğunda evinizin bir inşaat alanına dönüşmesini ve cebinizden fazla fazla para çıkmasını istemiyorsanız teknolojiyi kullanarak bu işi çözen bir tesisat firmasına başvurmalısınız. Su kaçağı tespiti için hangi teknoloji kullanılır ki diyenler için gelişen teknoloji her alanı etkilediği gibi tesisat problemlerinin çözümünde de birçok farklı yeni alet kullanılmaktadır. Bunlar yardımıyla da kısa sürede su kaçağı tespiti yapılmakta ve sorun 2 – 3 saatlik bir süre içerisinde çözülmektedir.

Sorunun nerede olduğu bulunup su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra birkaç fayans kırıldıktan sonra su kaçağı olan yer kısa sürede tamir edilmektedir. Hatta isterseniz kırılan fayansların yerine yenileri de yapılarak sizi bu sorundan da kurtarıyoruz. Bu sayede kısa sürede su kaçağı tespiti yapılıp sorun ortadan kaldırılmış oluyor.